Ham Saç Rehberi 100% Doğal  Gerçek İnsan Saçı ve Ve Saçlar Arasındaki Kalite Farkları Nelerdir? Remy Saç Nedir? Ham Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Virgin Hair: Boya, röfle, perma gibi kimyasal işlem görmemiş ve 1 kişiden kesilerek hepsi aynı yöne istiflenmiş saçlar en değerli olan AAA Grade Remy Virgin Hair diye adlandırdığımız saçlar.

Toplama Saçlar: Hamam saçı, ya da saçtan taranarak dökülen saçları toplama yöntemi ile zayıf ve güçsüz saçların toplanması ile elde edilen ve saç uç ve dipleri aynı yöne bakmayan yani Non Remy saçlardır. Bu saçlar ikinci kalite saçlardır. Saç kaynak, çıt çıt saç, postiş ve peruk yapımı için uygun değildir. Bu saçlar Remy olmadığı için saç kaynağında kullanıldığında saç diplerinde çekme yapar, karışır ve her yıkamada dolaşma yapar. Fiyat olarak çok ucuzdur.
Bu saçlar genelde ham saç ticareti yapan amatör kişilere çok ucuz fiyatlara satılır. Bu amatör kişiler genelde saç işinden anlamayan, tekstil, inşaat, tahtakalede tüccarlık hatta yurtdışın ile uğraşan kendisini bir şekilde ham saç ticareti içinde bulan amatör kişilerdir. Ham saç merkezi “AAA Grade Remy Virgin Hair” yani 1. kalite saç haricinde bu tür saçların satışını yapmamaktadır.

Toptan ve perakende ham saç satışı her türlü ham saç tedariki ihtiyaca yönelik ham saç yanı sıra tres saç, saç kaynak ucu toptan ve perakende saç satışı. Türkiye’nin her yerine ham saç satışı. Sadece birinci kalite ham saç alımları için ham saç satış merkezimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Remy Saç Nedir?

Bir saç donöründen doğrudan kesilerek toplanan İnsan saçı kesildiği gibi aynı yöne bakan kütikül tabakları karıştırılmadan muhafaza edildiğinde bu saça Remy saç denir.  Remy saç saçın yüzeyindeki kütikül tabakası her hangi bir kimyasal işleme tabi tutulmadan ktükül tabakası olduğu gibi muhafaza edilen saçlara denir. Remy saçlar saçın üzerindeki 3 kat pıl tabakası ile saç yüzeyinin dış etkenlerden (boya, saç maşası, fön, perma) gibi işlemlere dayanıklı olmasını sağlar. Remy saçı istediğini gibi boya yaparak, fön, maşa ile şekillendirebilir ve uzun süre kullanabilirsiniz.

Ham Saç Sektöründe satılan toplama saçlar genellikle karışma ve dolaşma yapmaması için asidik maddeler ile saç yüzeyindeki kütikül tabakaları silinir ve saça silikon banyosu uygulanarak saçlar satışa sunulur. Bu saçlar birkaç yıkamadan sonra saç üzerindeki silikon yüzeyin yok olması ile sert ve mat bir görünüm alır. Saç kütikül bir aside-banyosu kullanılarak şeritli edilmiştir.

Non-Remy saç nedir?

Non-Remy Saç genellikle kökleri ve uçları ters istiflenmiş saçlardır. Saçın yüzeyindeki kütikül tabakası ters düz olduğu durumlarda non remy saç denir.  Non remy saç nasıl anlaşılır? Non Remy saç saç uçları ve kökleri aynı yöne baktığı için her iki taraftan da düz bir şekilde kesilir ve saçın uçlara doğru inen doğal inceliği kaybolur. Saçlar yıkandığında karışır ve saç diplerinde kilitlenme yapar.